ياوران فایل

ياوران فایل

فروشگاه اینترنتی یاوران فایل، فروشگاهی تحقیقی، پژوهشی است که هدف از تاسیس آن، آسانی دسترسی به منابع و متون علوم اسلامی، انسانی، تجربی و... با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد.یکی از وظایف یاوران فایل، تولید نرم‏ افزار، کتاب،مقاله، تحقیق، خلاصه کتاب و در زمینه‏ های مختلف علوم اسلامی، انسانی، تجربی... و مقدمات مربوط به آن به منظور تحقیق، تبلیغ و اطلاع رسانی در سطوح مختلف تخصصی و عمومی می باشد.

محل لوگو

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

فرهنگ تشریحی اصطلاحات اصول


فرهنگ تشریحی اصطلاحات اصول

 

 

دانلود فرهنگ تشریحی اصطلاحات اصول فقه

در قالب نرم افزار اندروید

شامل اصطلاحات متنوع(بیش از صدها اصطلاح)

مخصوص دانشجویان . طلاب . اساتید و...!

مناسب برای قبولی در امتحان شفاهی . مصاحبه و...!

فقط دانلود کن و لذت ببر!!!

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 

معرفی اجمالی:

علم اصول فقه، از علوم كليدى است كه بدون آن استنباط احكام كلّى از كتاب و سنّت امكان‌پذير نيست. اين علم يك رشته قواعدى را به فردى كه در مسير استنباط است مى‌آموزد كه با رعايت آن قواعد، دريافت حكم الهى از منابع مدارك شرعى آسان‌تر مى‌شود.

ريشه‌هاى علم اصول در كلمات امام باقر (ع) و امام صادق (ع) و ديگر پيشوايان معصوم شيعه وجود دارد. حتى محدّث بزرگوار شيخ حر عاملى (1033- 1104) كتابى به نام الفصول المهمّة فى اصول الائمه تنظيم كرده كه بسيارى از قواعد اصولى در احاديث منقول در آن مندرج است. پس از وى تأليف ديگرى به نام اصول آل الرسول به‌وسيله سيد محمد هاشم خوانسارى (م- 1318) نگارش يافته و مبرهن مى‌سازد كه بسيارى از قواعد اصولى در روايات خاندان اهل بيت وارد شده است.

شيخ انصارى كه خود تحوّلى در علم اصول پديد آورد، قسمت اعظم مباحث عقلى را در كتاب خويش (رسائل) از آيات و روايات استفاده كرده است.

دانش اصول از قرن دوّم وارد حوزه‌هاى فقهى شيعه شده و از آن زمان تاكنون رساله و كتاب‌هاى كوچك و بزرگى درباره آن نگارش يافته است به‌گونه‌اى كه به حق مى‌توان گفت كه دانشمندان شيعه در بارورى اين علم گوى سبقت از ديگران ربوده‌اند. به‌ويژه نظرى به تصنيفات دانشمندان شيعه در رشته علم اصول از عصر فقيه بهبهانى (1118- 1206) تا به امروز، مى‌تواند رشد و ترقى چشمگير اين علم را در ميان شيعه به روشنى ثابت كند.

در حالى كه همين دانش در ميان اهل سنّت از زمان فخر رازى مؤلف المحصول (م- 606) و ابن حاجب (م- 641) مؤلف المختصر تا به امروز ترقى چشمگيرى نكرده است. يكى از علل اين امر آن است كه شيعه باب اجتهاد را مفتوح مى‌دانسته و ناچار بوده است در پرورش اين علم سعى و كوشش خود را به حدّ نهايى برساند، ولى فقهاى اهل سنّت به علت مسدود انگاشتن باب اجتهاد مطلق (نه اجتهاد در مذهب) چندان نيازى به علم اصول احساس نكرده و در نتيجه علم نو در ميان آنان گسترش و پيشرفتى نداشته است.

علم اصول فقه بسان ديگر دانش‌هاى بشرى، داراى اصطلاحات گوناگون بوده و بالاخصّ به خاطر گسترش خويش در سه قرن اخير، اصطلاحات فراوانى به دست آورده است. تفصيل هريك از اين اصطلاحات وظيفه مدرس است كه پيش از ورود به هر بحث، آن را روشن سازد.

نرم افزاری كه هم‌اكنون تقديم پژوهشگران مى‌گردد،  اصطلاحات متنوع و پراكنده اين علم را با نظم خاص در يكجا گرد آورده و در حدّ لزوم به توضيح آنها پرداخته و از اين طريق خدمتى عظيم به دانش اصول نموده و كار دانش‌پژوهان را آسان سازد.

 

 

نسخه اندروید مورد نیاز::

 

تمام نسخه ها

 

 

 

حجم فایل:

951KB

 

 

 

 


مبلغ واقعی 6,500 تومان    30% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 4,550 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۹ بهمن ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 688

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (1)

علی
۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۳۰

بابا دمت گرم عالیه!!!!دوستان از دست ندین

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

فروشگاه اینترنتی یاوران فایل - خرید ایمن و راحت .

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما