ياوران فایل

ياوران فایل

فروشگاه اینترنتی یاوران فایل، فروشگاهی تحقیقی، پژوهشی است که هدف از تاسیس آن، آسانی دسترسی به منابع و متون علوم اسلامی، انسانی، تجربی و... با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد.یکی از وظایف یاوران فایل، تولید نرم‏ افزار، کتاب،مقاله، تحقیق، خلاصه کتاب و در زمینه‏ های مختلف علوم اسلامی، انسانی، تجربی... و مقدمات مربوط به آن به منظور تحقیق، تبلیغ و اطلاع رسانی در سطوح مختلف تخصصی و عمومی می باشد.

محل لوگو

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

تحقیق تغییرات عاطفی دوران پیری


تحقیق تغییرات عاطفی دوران پیری


تحقیق تغییرات عاطفی دوران پیری

در فرمت ورد+(word)

 

 

مقدمه تحقیق:

 

وجود ادمی از لحظه لقاح تا نقطه مرگ دستخوش تغییر و تحول است .تغییری که در جنینی ,نوزادی ,کودکی ,نوجوانی ,میانسالی و پیری به وضوح نمایان است.این تغییرات در زمینه های جسمی ,شناختی و روانی انسان را تحت تاثیر خود قرار میدهند. بدون شک قسمتی از این فرایند را پیری شکل میدهد.دورانی که چگونگی ارزیابی از ان ممکن است از پیری تصوری ترسناک و نا امیدکننده و یا دورانی جذاب و دوست داشتنی ارائه دهد.بررسی این دوره همراه سوالاتی است.مثلا اینکه اساسا ایا پیری ممزوج با مشکلات، تنهایی ها و دردهاست ؟

 

ایا فرد پیر و سالخورده از زندگی لذتی نمیبرد و چشم به راه مرگ است تا او را از دامن سختی های زندگی نجات دهد و به ساحل ارامش برساند ؟

 

ایا نمیتوان رد پای مفاهیمی چون آرامش ،لذت ،سعادت و خوش بختی ،عاطفه و... را در دوران پیری جستجو کرد ؟و مهمتر اینکه در نگاه فرد پیر زندگی چه معنایی میتواند داشته باشد ؟

 

البته تمام مسائل دوران سالخوردگی به این سوالات تمام نمیشود و هرسوالی که در فرایند رشد درباره کودک و نوجوان مطرح میشود ممکن است جای طرح در این دوران زندگی نیز داشته باشد .از جمله زمینه های توجه در روانشناسی رشد ؛بررسی تغییرات عاطفی در دوران سالمندی است . انچه ما در این مقاله به بررسی آن می پردازیم عبارتست از تغییرات عاطفی دوران پیری است .اینکه فرد سالخورده دستخوش چه تغییرات عاطفی قرار میگیرد یا ممکن است قرار گیرد ؟

 

با تامل بیشتر و مرور کتابهای مربوطه خواهیم دید که بسیاری از این سولات هنوز بطور شفاف و کامل بررسی و نتیجه گیری نشده است .بنظر میرسد این دوران از زندگی که خالی از اهمیت هم نیست ،فصلی است که هنوز اقتضای پژوهش های بیشتر و دقیقتری دارد تا به جایگاه شایسته خود در سلسله مباحث رشد و شخصیت برسد .

 

 

فهرست مطالب تحقیق:

مقدمه. 4

مفهوم شناسی.. 6

هیجان –emotion.. 6

عاطفهaffect. 7

احساساتsentiment. 9

اهمیت رشد عاطفی.. 10

اغاز پیری.. 10

پیری و تحول شخصیت... 11

تغییرات دوران پیری.. 12

تغييرات شناختی :12

توانایی های ذهنی :12

حافظه. 13

تغییرات عاطفی دوران پیری !14

کمال یا نومیدی ؟. 14

تنهایی و اختلالات روانی !19

نگرانی از محدودیت !23

نظریه فعالیت:25

خلاصه و جمعبندي.. 28

فهرست منابع.. 29

 

فرمت فایل:

ورد( word)

تعداد صفحه:

29

حجم فایل:

2.6MB

 

 


مبلغ واقعی 6,000 تومان    20% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 4,800 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۵ آبان ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 484

برچسب های مهم

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

فروشگاه اینترنتی یاوران فایل - خرید ایمن و راحت .

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما