ياوران فایل

ياوران فایل

فروشگاه اینترنتی یاوران فایل، فروشگاهی تحقیقی، پژوهشی است که هدف از تاسیس آن، آسانی دسترسی به منابع و متون علوم اسلامی، انسانی، تجربی و... با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد.یکی از وظایف یاوران فایل، تولید نرم‏ افزار، کتاب،مقاله، تحقیق، خلاصه کتاب و در زمینه‏ های مختلف علوم اسلامی، انسانی، تجربی... و مقدمات مربوط به آن به منظور تحقیق، تبلیغ و اطلاع رسانی در سطوح مختلف تخصصی و عمومی می باشد.

محل لوگو

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

نسبت کرامت و آزادی


نسبت کرامت و آزادی

دانلود مقاله با موضوع نسبت کرامت و آزادی +word

 

فهرست مطالب

 

مقدمه. 3

چکیده:4

گفتار اول: مفهوم شناسی. 5

گفتار دوم: مبانی کرامت در لبرالیسم:9

نسبت آزادی وکرامت در لیبرالیسم12

گفتارسوم: مبانی کرامت در اسلام:14

نبست آزادی وکرامت در اسلام:19

نتیجه. 21

منابع ومآخذ22

 

مقدمه ی مقاله:

یکی از موضوعات بسیار مهم در قلمرو، حقوق، فلسفه، اخلاق و عرفان بحث کرامت و آزادی انسان است، این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که خود پایه و اساس بسیاری از حقوق، امتیازات و تکالیف انسانی شناخته می شود، در اعلامیه و کنوانسیون های بین المللی کرامت و آزادی جایگاه ممتاز دارد تا جاییکه کرامت و آزادی یکی از محوری ترین مبانی حقوق بشر تلقی می شود.

به دلیل اهمیت و نقش محوری این موضوع، فلاسفه، حقوق دانان و اندیشمندان دیگر از جنبه های مخلتف به مطالعه این بحث پرداختند و سعی نموده اند تا به این سئوال اساسی پاسخ دهند که چرا و بر چه مبنایی انسان دارای کرامت است؟ آیا این کرامت دارای امری ذاتی و غیر قابل سلب است؟

امروزه بحثی از رابطه کرامت و آزادی ضرورت دو چندان یافته و با مقایسه نظریه اسلام و لبرالیسم ما پرسش دیگری مطرح می کنیم که آیا کرامت با آزادی چه نسبتی باهم دارند، در سدد رابطه و عدم رابطه کرامت و آزادی هستیم تا با نگاهی به دومکتب اسلام و لبرالیسم رابطه و نسبت این دو را از نظر فلسفی و حقوقی بسنجیم، به تعبیر دیگر هدف اصلی از نگارش این مقاله بررسی اعتبار علمی هریک از این دیدگاه ها بر اساس مبانی نظری اندیشه کرامت بشری و آموزهای اصیل دینی است، و پیداست که اسلام نگاهی جامع و همه جانبه انسان دارد و نگاه اسلام به کرامت و آزادی انسان به کلی با نگاه مادی گرایانه لبرالیستی متفاوت و تا جایی متعارض است، از اینرو تفاوت تکریم در اسلام و لبرالیسم تفاوت ماهوی دارد و فقط اشتراک در لفظ است.

 

 

 

فرمت فایل:

ورد

تعداد صفحه:

23

 

 

 

 

 

 


مبلغ واقعی 4,000 تومان    25% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 3,000 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۵ خرداد ۱۳۹۵               تعداد بازدید : 771

برچسب های مهم

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

فروشگاه اینترنتی یاوران فایل - خرید ایمن و راحت .

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما