ياوران فایل

ياوران فایل

فروشگاه اینترنتی یاوران فایل، فروشگاهی تحقیقی، پژوهشی است که هدف از تاسیس آن، آسانی دسترسی به منابع و متون علوم اسلامی، انسانی، تجربی و... با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد.یکی از وظایف یاوران فایل، تولید نرم‏ افزار، کتاب،مقاله، تحقیق، خلاصه کتاب و در زمینه‏ های مختلف علوم اسلامی، انسانی، تجربی... و مقدمات مربوط به آن به منظور تحقیق، تبلیغ و اطلاع رسانی در سطوح مختلف تخصصی و عمومی می باشد.

محل لوگو

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

نقد و بررسی مبانی آزادی در لیبرالیسم


نقد و بررسی مبانی آزادی در لیبرالیسم

دانلود مقاله با عنوان نقد و بررسی مبانی آزادی در لیبرالیسم+word

 

 

مقدمه ی مقاله:

آزادی یکی از اصول حیاتی لیبرالیسم شناخته شده است تا جایی که غالبا لیبرالیسم را نظریه آزادی بشر دانسته اند. مطلوبیت آزادی نه صرفا از آن رو که یک فضیلت، ارزش، اصل و حتی روش رشد است می باشد، بلکه فراتر از ان چونان حق بدان دلبستگی دارند و در پی آن می باشند. در اندیشه لیبرالیسم به مسأله آزادی از زوایای گوناگون پرداخته شده است که همین زوایا تئوری های لیبرالیسم را متنوع نموده است. مهمترین این زوایا به شرح ذیل می باشد:

مفهوم شناسی

1-معنا و انواع آزادی.

مهمترین بحث پیرامون آزادی در لیبرالیسم معنا و انواع آن می باشد. در مجموع میان لیبرال ها دو معنای بنیادین برای آزادی وجود دارد که سرچشمه تنوع آن نیز گردیده است. این دو معنا عبارتند از: آزادی منفی و آزادی مثبت. آزادی منفی که بیشتر لیبرال ها بدان باور دارند، عمدتا به معنای فقدان و نبود مانع فراروی خواست و اراده فرد می باشد. هابز می گوید: انسان آزاد کسی است که مانعی در کردن آنچه اراده کردنش را دارد برایش پیش نمی آید.(توماس هابز، لویاتان، 3، ص196-7). بر طبق همین معنا از آزادی است که آیزایا برلین، قانون را نوعی زنجیر می داند و می گوید: قانون همواره نوعی زنجیر است. حتی اگر شما را از اسارت زنجیر های گران تر از قانون برهاند. (این چهار مقاله به فارسی برگردانده شده است.)؟ آزادی مثبت که در باور برخی از اندیشمندان لیبرال، نمود یافته است بدین معنا است...

 

فرمت فایل:

ورد

تعداد صفحه:

21

 


مبلغ واقعی 5,000 تومان    25% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 3,750 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

فروشگاه اینترنتی یاوران فایل - خرید ایمن و راحت .

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما