ياوران فایل

ياوران فایل

فروشگاه اینترنتی یاوران فایل، فروشگاهی تحقیقی، پژوهشی است که هدف از تاسیس آن، آسانی دسترسی به منابع و متون علوم اسلامی، انسانی، تجربی و... با استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد.یکی از وظایف یاوران فایل، تولید نرم‏ افزار، کتاب،مقاله، تحقیق، خلاصه کتاب و در زمینه‏ های مختلف علوم اسلامی، انسانی، تجربی... و مقدمات مربوط به آن به منظور تحقیق، تبلیغ و اطلاع رسانی در سطوح مختلف تخصصی و عمومی می باشد.

محل لوگو

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

بینش‌ها و گرایش‌های عمده در جامعه‌شناسی معاصر


بینش‌ها و گرایش‌های عمده در جامعه‌شناسی معاصر

  •  

«یا لطیف»

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 

دانلود کتاب بینش‌ها و گرایش‌های عمده در جامعه‌شناسی معاصر پل لازارسفلد ترجمه غلام‌عباس توسلي.

 

عنوان اثر: بینش‌ها و گرایش‌های عمده در جامعه‌شناسی معاصر

مؤلف/ مترجم: پل لازارسفلد / غلام‌عباس توسلي

ناشر/ سال نشر: امیرکبیر/ 1370

 

 

 

معرفي کتاب:

 

پل لازارسفلد از جامعه‌شناسان بنام آمريكا و استاد دانشگاه كلمبيا بود كه حدود نيم قرن به تدقيق روش‌هاي علوم‌اجتماعي و پژوهش هاي تجربي پرداخت و از هرگونه نظريه‌پردازي كلان امتناع ورزيد. وي تا آخر عمر صدها مقاله و دست‌كم بيست اثر ارزشمند علمي به رشتة تحرير درآورد. كتاب بينش‌ها و گرايش‌هاي عمده در جامعه‌شناسي معاصر برگردان تأليفي درخور توجه از وي است كه در سال 1370 غلام عباس توسلي و تني چند از دانشجويان ايشان به فارسي برگردانده­اند.

اين اثر با مقدمه‌اي كه از يكسو مسئله و مشكل مورد نظر نويسنده را طرح مي‌كند و از سوي ديگر، به پاسخ مسئله و دلايل توجيهي نگارش كتاب، اهداف و بخش‌هاي آن مي‌پردازد، آغاز شده است. سپس، طي 5 فصل در يك حركت از مباحث كلي به مطالب جزئي و مصداقي به مطالب زير اشاره مي‌كند:

نويسنده در فصل اول، به­نام «غني‌سازي مفاهيم جامعه‌شناسي عمومي از طريق تحليل بررسي‌ها»، پاره‌اي از سوء‌تفاهم‌ها را كه در ميان جامعه‌شناسان امريكايي و همكارانشان در كشورهاي ديگر وجود دارد، طرح كرده و سعي مي‌كند آنها را برطرف سازد. در اين فصل، تاريخچه‌اي از تحقيقات («پژوهش از طريق بررسي» {به گفتة نويسنده} بيان كرده و به سهمي كه اين تحقيقات در ايجاد انديشة جامعه‌شناسي عمومي دارند، اشاره مي‌كند. در فصل دوم،‌ با عنوان «جامعه‌شناسي كلان»، ضمن ادامة بررسي تحقيقات تجربي، به مرحلة ديگري از رشد اين نوع تحقيقات مي‌پردازد. در بخش سوم، «در جستجوي يك نظريه»،‌ دو نظامي كه به مفهوم سنتي نظريه بيشتر نزديك است (ماركسيسم و فونكسيوناليسم) بررسي مي‌شوند. بخش چهارم با نام «تنوع گرايشات ملي و نقش آن در تحقيقات جامعه‌شناسي»، (كه با همكاري توماس شپارد عضو دبيرخانة يونسكو نوشته شده است) به مطالعة ظهور تفاوت‌هاي ملي در باب نظرية اجتماعي اختصاص دارد. در نهايت، نويسنده در فصل پنجم، به­نام «رابطة جامعه‌شناسي با ساير علوم‌اجتماعي»، با بررسي مناسبات ميان جامعه‌شناسي و ساير علوم اجتماعي (انسان‌شناسي، علوم‌سياسي، علوم اقتصادي و روان‌شناسي اجتماعي) كتاب را به پايان مي‌رساند.

فهرست مطالب:


فرمت فایل:

 

پی دی اف

 

حجم فایل:

 

66MB

 

تعداد صفحه:

 

241

 

 

 

 

 

 

 

باخیال راحت دانلود کنید!!!

 


مبلغ واقعی 8,000 تومان    40% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 4,800 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

فروشگاه اینترنتی یاوران فایل - خرید ایمن و راحت .

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما