تماس با ما

فید خبر خوان

نقشه سایت

دسته بندی سایت

برچسب های مهم

پیوند ها

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

خلاصه کتاب خدا شناسی آیت الله مصباح


خلاصه کتاب خدا شناسی آیت الله مصباح

کتاب خدا شناسی آیت الله مصباح یزدی، یکی از بهترین کتاب ها در مورد معارف قرآن می باشد. این کتاب اکنون به طور خلاصه به صورت درس به درس با فرمت پاورپوینت در اختیار شما دوستان قرار می گیرد. امیدوارم از این کتاب بهره مند شوند.

طونل ارتباطی:

الفsanavi.ir@gmail.com-

ب- 09217174991

نوع فایل:

پاورپوینت

مزایا:

تقسیم بندی جالب

حفظ نظم وترتیب

بیان ساده و روان

خلاصه همرا با حفظ امانت و قالب کلام

فهم عمیق واسان

محیط با گرافیک عالی

اماده برای استفاده در کلاس و طرح صالحین و...

ترسیم نموداری

مناسب برا ی همه نوع مخاطب

وده ها مزیت دیگر...

توضیحات:

اين کتاب بخش اول از مجموعه مباحث معارف قرآن حضرت استاد است که پس از بازنگري و تحقيق توسط حجت‌الاسلام والمسلمين اميررضا اشرفي، به صورت متن درسي و براي 3 واحد درسي تدوين شده و به همت انتشارات مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني(ره) انتشار يافته است.

روش ارايه بحث در اين کتاب كه در 3 فصل و نوزده درس تنظيم شده، بر شيوه تفسير موضوعي استوار است و در هريک از مسايل و موضوعات، آيات قرآني مربوط استخراج، دسته‌بندي، بررسي و تفسير شده‌ است.

فصل اول اين كتاب با عنوان«شناخت خدا»، به مفهوم‌شناسي و اهميت شناخت خدا، شناخت خداوند در قرآن، انواع معرفت و گرايش به خدا، اقسام و مراتب خداشناسي، حد شناخت حضوري و حصولي خداوند اختصاص يافته است.

در فصل دوم كتاب با عنوان «توحيد» به بيان مفهوم، مراتب و نصاب توحيد، ارزش مراتب توحيد، قرآن و استدلال بر توحيد و اقسام توحيد در اصطلاح فيلسوفان و متکلمان پرداخته شده است.

در فصل سوم كه به «افعال خداوند» اختصاص يافته موضوعاتي از قبيل خلق و تدبير و رابطه آنها، قلمرو خالقيت و تدبير الهي، توحيد افعالي و اصل عليت، فاعليت خدا و ساير موجودات، گستره قدرت، مشيت و اراده خداوند، قلمرو قدرت خداوند و امور محال، قدرت خدا و افعال قبيح، مراد از حسن و قبح و معيار آن، بازخواست نشدن خداوند و راز آن، هدف افعال الهي، هدف از آفرينش جهان و انسان، مراتب فعل الهي با اشاره به علم، کتاب، اذن، مشيت و اراده الهي، مفهوم قضا و قدر و رابطه آنها، انواع و گستره تقدير و قضاي الهي و جايگاه قضا در افعال الهي و اراده و اختيار انسان مورد بحث قرار مي‌گيرد.

 


مبلغ واقعی 8,000 تومان    40% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 4,800 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۱۵ دی ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 429

مطالب تصادفی

  • خلاصه کتاب مهارت های آموزشی و پرورشی ( روشها و فنون تدریس )
  • خلاصه کتاب  آشنایی با اصول و فنون مشاوره
  • قفل امضا اندروید - انگشتی
  • بررسی موضوع خودمهارگری در قرآن و روان شناسی
  • خلاصه کتاب علوم حدیث

با ما همراه شوید !!!
" فروشگاهی از 4KIA "